Cēloņi, kuri ietekmē, ka tūja kļūst dzeltena, ir dažādi. Starp visbiežāk sastopamajām ir nepiemērota augsne, mitruma trūkums, slimības. Ja tūjas pumpuri kļūst dzelteni un zari kļūst melni, jums pareizi jānosaka problēma un nekavējoties jāsāk to novērst, lai tā nenomirtu.
Iemesli
Audzējot šo dekoratīvo koku, daži dārznieki saskaras ar faktu, ka augu pumpuri nezināmu iemeslu dēļ maina krāsu, sāk izžūt un nokrist. Ja jūs neatrodat šīs parādības pamatcēloņus un nesākat ārstēšanu laikā, tūja izžūst un nomirst. Kad iestājas rudens, koks sāk dzeltēt. Tūjā, tāpat kā citos skujkokos, zaļo skuju dzīves cikls ir no trim līdz sešiem gadiem. Pēc tam iekšpusē esošās adatas kļūst gaišākas, sāk izžūt un galu galā pilnībā iet bojā. Tas ir normāls dabisks process.
Saules apdegums
Pavasarī un vasarā ārā kļūst karsts, saule nežēlīgi svilina. Pēc ziemas koks vēl nav nogatavojies vasaras sezonai, un pumpuri ir maigi, jutīgi, tāpēc šajā periodā tas ir īpaši uzņēmīgs pret saules bojājumiem. Karstie saules stari var tūju apdedzināt. Ja tūja ir kļuvusi dzeltena, ir jāpalīdz kokam atgūties. Tam vajadzētu organizēt ēnu un pastāvīgu laistīšanu. Pēc kāda laika uz tā parādīsies jauni pumpuri, kas kļūs par dabisku, spilgti zaļu krāsu.
Lasi vēl: Kāpēc nezied orhideja, bet tai lapas aug
Kļūdas, kuras bieži tiek pieļautas
Lai dekoratīvais koks varētu pareizi augt un attīstīties, ir svarīgi organizēt pareizu laistīšanu. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka pārmērīgs mitruma daudzums nelabvēlīgi ietekmē augu, veicinot sakņu sapūšanu un pumpuru dzeltēšanu. Šo iemeslu dēļ tūju nav ieteicams stādīt gruntsūdeņu uzkrāšanās un stagnācijas vietās.
[…] Kāpēc tūja kļūst dzeltena un sausa […]